Wczytuję dane...

Aktówka ze skóry naturalnej czy ze skóry ekologicznej. Praktyczne porady, którą teczkę wybrać.

Aktówka ze skóry naturalnej czy ze skóry ekologicznej. Praktyczne porady, którą teczkę wybrać.

Aktówka ze skóry naturalnej czy ze skóry ekologicznej. Praktyczne porady, którą teczkę wybrać. 

Dokonując zakupu teczki damskiej bądź teczki męskiej stajemy przed dylematem z jakiego materiału powinna być wykonana?. Która jest bardziej praktyczna i trwała. Czy warto inwestować w skórzane teczki czy może nieco tańsze wykonane z ekoskóry lub codury. Postaram się poniżej odpowiedzieć na te pytania.

Aktówki ze skóry ekologicznej.

Choć zalet tego typu teczek jest wiele to podstawową jest cena. Często jest średnio o połowę tańsza od teczek skórzanych. Idealnie imitują strukturę skóry naturalnej, a trwałość jest na bardzo zadowalającym poziomie. Jest wodoodporna, łatwa w obróbce. Do konserwacji wystarczy wilgotna szmatka z detergentem więc jest łatwa w czyszczeniu i pielęgnacji. Te cechy sprawiają, że może my je wymieniać dość często zgodnie ze zmieniającymi się trendami modowymi lub kupić kilka fasonów do różnych stylizacji i okazji. . 

Teczka ze skóry ekologicznej Solome Milford     Aktówka Solome Boston    Aktówka Solome Osaka   Aktówka Solome biwuar brązowy

Aktówki skórzane

Teczki ze skóry naturalnej są trwałe i kojarzą się z z luksusem. Szlachetny materiał jakim jest skóra wymaga precyzji i troski podczas obróbki i szycia. Aktówki ze skóry starzeją się w wyjątkowy sposób – nabierają charakteru. Zadrapania powstałe podczas użytkowania można w większości przypadków usunąć przy pomocy past i preparatów do skór.

Szyte na ostro z grubych skór mają wyjątkowy wygląd, są sztywne i stosunkowo lekkie. Widać w nich krawędź skóry co dodaje im wyjątkowego designu. Możemy je nosić do eleganckich oraz casualowych stylizacji.

Szyte na tzw. zakładkę są bardziej eleganckie niż te szyte na ostro. Wszelkie krawędzie są ukryte i widać w nich tylko wierzchnią warstwę skóry. Wykonane z cieńszej skóry niż te szyte na ostro gdyż przy zakładaniu na rogach zszywa się kilka warstw skóry. Są praktyczne i szyte z dbałością o każdy szczegół.

Teczka Solome Lucca skóra brązowa   Biwuar skórzany Solome LW07   Teczka skórzana Osaka czarna   Teczka Solome bradford skórzana

Aktówki z tkaniny typu Codura

Niebywałą zaletą teczek z materiału jest niewielka waga w stosunku do innych rodzajów aktówek. Wodoodporny materiał sprawia, że możemy je czyścić szmatką z dodatkiem wody i detergentów. Materiał typu Codura jest wykorzystywany do produkcji plecaków i toreb więc gwarantuje trwałość i odporność na różne warunki atmosferyczne. Klasyczne kolory sprawdzą się zarówno w połączeniu z casualowym jak i bardziej formalnym lookiem.

Codurowa teczka na dokumenty CO04 czarna   Teczka na dokumenty Solome Boston   Teczka na dokumenty codura   Aktówka teczka na dokumenty codura